Стилі їзди МТВ

Стилі їзди МТВ

До одного з найчисленніших видів велосипедного спорту відноситься маунтинбайк. Він містить в собі десятки стилів їзди, і це не дивлячись на те, що кілька з цих стилів їзди включають в себе окремі підвиди.

All-Mountain

З англійської мови в перекладі означає - «для всіх гір», тобто ця модель є універсальним байком. Він важить більше, ніж ХС, але при цьому він має більшу надійністю. З цією моделлю велосипедів вам відкриються всі дороги: з гори, в гору, перетнутими місцевостям.

Для цього стилю їзди створені велосипеди, мають міцні і надійні рами, але при цьому легкі навішування. Вага цих велосипедів зобов'язаний не перевищувати 14 кг. Ці байки користуються великим попитом серед велосипедистів, які беруть участь в тривалих марафонах. Разом з велосипедом в комплекті також йде комплект захисту, в який входить наколенник, шолом і велоперчатки з закритими пальцями.

Даунхилл (DH)

Якщо ви шанувальник гострих відчуттів, коли ваше серце ось-ось вискочить з грудей на черговому віражі. Якщо ви зі швидкостями є нерозлучними товаришами, тоді їзда на велосипедах по горах - це Ваше все! Головним завданням даунхілу є відшукати гору вище і з'їхати з неї з максимальною швидкістю. Тут ніяк не обійтися без міцних велосипедів, які повинні бути оснащені 2-ма амортизаторами, а їх вага не повинна перевищувати 20 кілограм. Знавці цього стилю на правильних моделях велосипеда можуть долати 3 серії трамплінів за 1 наскок.

Даунхілу мають величезну вагу, і через це виникає проблема в їх транспортуванні до потрібного місця їзди. Тому любителі такої їзди є частими гостями гірськолижних курортів, які обладнані автоматичними підйомниками. У літні місяці для велосипедистів тут створюють цілі гірські траси. Вирішивши відвідати змагання зі швидкісного спуску, ви повинні заздалегідь подбати про засоби захисту: шоломи, наколінники, нарукавниках, захисних рукавичках. Секунда неакуратність може коштувати вам поразки на змаганнях, і не виключено отримання безлічі травм. DH - велосипедисту знадобиться не маленька посидючість, витривалість і сила.

Фрірайд (FR)

Це стиль, який пропагує свободу в усьому. 10 років тому поняття фрірайд узагальнило всі види екстремального велоспорту. Сьогодні словом фрілайд позначає вільний спуск з пагорбів за природними стежками на великій швидкості.

Для цього стилю їзди був розроблений особливий велосипед з двома підвісками, конструктивно і зовні дуже схожий на даунхильний байк. Якщо велосипеди є прихильниками стрибків з гір або високих скель, то його апарат повинен мати вага не менше 20 кг. Якщо людина любить ризик, то неважливо чи буде цей ризик пов'язаний з підйомом або спуском, в будь-якому з цих випадків велосипед повинен мати вагу до 17 кілограм. Крім якісного велосипеда, любителям фрірайду необхідна фізична витривалість, тому що не всі височини оснащені необхідними підйомниками. Також важливо підготувати засоби захисту, які в разі необхідності вбережуть ваше здоров'я, а може і життя.

Крос-кантрі (XC)

Сильне серцебиття, пульсація в голові, пил в очах, а ще не 1 км попереду за природними стежками, які є не дуже зручними для їзди на велосипеді. Велосипеди для крос-кантрі повинні мати невелику вагу (до 13 кілограм), тобто всі його елементи повинні бути максимум полегшені. До таких байкам відносяться Hardtail, Rigid та інші. Цей стиль має на увазі їзду на довгу дистанцію перетнутими місцевостям.

Крос-кантрі є одним з видів гірських велосипедів має спрощену конструкцію. Крос-Кантер можуть брати участь на олімпійських іграх.

Цих велосипедистів об'єднує хороша фізична підготовка і велика сила волі. Ну і звичайно їм необхідно мати шолом і контактні педалі з черевиками. Того ж не буде зайвим взяти білизна, яке зможе відвести піт, велосипедні рукавички і захисні окуляри від сонячного світла або попадання комахи в око. Найкраще вибрати рюкзак з гідросистемою. Крос-кантрі підніс світу найвідоміших екстрималів, прізвища яких знаходяться на лідируючих позиціях в МТБ-рейтингу.

Норт-Шор (NS)

Норт-Шор - стиль канадського походження. Саме в Канаді фрірайдери вперше почали створювати різноманітні споруди з дерева, які полегшували спуск з гір Кордильєр. У деяких місцях ці конструкції ще більше ускладнювали трасу. Норт-Шор - це перешкоди об'єднали в с

Тобі падіння, звивисті гірські стежки, балансування і багато іншого. Основним гаслом прихильників цього стилю є: «Строй вище, катайся швидше». Що б впорається з цим їздою потрібно байк з «пір'ям» невеликого розміру для того, щоб швидко стартувати, і відмінною амортизаційної системою для комфортного приземлення. Чим більше велоекстрімом у вашому житті, тим важчий велосипед вам необхідний. Для Норт-Шора вам не потрібно мати першокласної фізичної підготовки, але вимагає навичок їзди в цьому стилі.

Апхілл

В цьому випадку вам буде потрібно піднятися вгору на максимальних показниках швидкості. Велосипеди як і людські організми працюють на знос. Саме через це від байк повинен мати вага не більше 10 кг, а від людини відмінна фізична форма. Для їзди по рівній поверхні краще придбати хардтейл, для доріг з великими нерівностями підійде двухподвес. Щоб скоротити вагу велосипеда доведеться пожертвувати захистом і іншими «примочками». Дайте собі шанс стати завойовником вершини!

Дерт-джампінг (DJ)

Тільки уяви, ти мчиш на своєму двоколісному мотоциклі по лісі, і раптом ти злітаєш в височінь і ваші ноги самі відриваються від педалей, а руки відпускають велосипедний кермо. Такий трюк називається nothing. Але пройде кілька секунд і земля стане ближче і ти будеш змушений взятися за кермо, а ноги знову поставити на педалі, а на шляху з'явитися новий верблюд ... Верблюд - це особливий трамплін, який ділиться на зліт і приземлення, між якими нічого немає.

Для дертпджампинга найкраще підійде лісова місцевість. Дерть купувати не обов'язково, адже їх з легкістю кожен зможе виготовити сам. Деяким велолюбителів сам процес конструювання трамплінів подобатися більше, ніж сам дьорт-джампінг. Цьому стилю ідеально підходить хардтейл, у якого реалізований лише одна передача швидкості і відсутній передній гальмо і амортизація, великі покришки і зручні педалі. Саме в дьорт-джампінгу можна побачити велосипеди зі сталевими рамами, тому що тут не важливий маленький апарат.

Дуал-Слалом (DS)

Даний вид екстриму вважається один з найдавніших, основні принципи якого родом з гірськолижного спорту. Це у своєму роді спуск з перешкодами на перегонки, де переможцем стане той, хто здобуде перемогу над рештою учасників цього забігу. До 2002 року це був найпопулярнішим видом спорту на велосипедах, до того моменту, поки його не обігнав байкер крос.

Стріт (Street)

Ця дисципліна поки не виділена в окремий вид спорту, але вона має велику популярність серед фанатів велосипедного спорту. Більшість міських екстрималів їздить саме в цьому стилі, особливостями якого є застрибування і спригіванія з штучних бордюрів і височин, спускання зі свистом з перил і скакання по сходовим сходах, навіть заїжджають навіть на стіни будівель і все це упереміш зрізними трюками.

Слоуп Стайл (SS)

Слоуп Стайл дуже схожий зі сноубордингом. У ньому змішалося все в одну купу: обриви, норт-шорні трампліни, перешкоди з тріалу. верблюди, легкі і вантажні авто з стріту.

Переможцем в цих змаганнях може стати лише найсильніший з найсильніших, який зможе поєднати воєдино безліч стилів їзди на велосипедах і почерпнути з них необхідне. У цих змаганнях головним є не швидкість, а майстерність переборення перешкод, Різноманітність технік і краса виконання. На сьогодні таких змагань можна порахувати одиниці, але не дивлячись на нечасте проведення вони завжди привертали багато уваги серед народу. Якщо вибирати велосипед для Слоуп стайл, то варто звернути свою увагу на фрірайдерскій байк з маленькою рамою або для стріту.

Тріал (TR)

Для того, щоб подолати трасу тріалу доведеться стрибати як кішка, скаку на колесах, підніматися на постаменти, а зробити все це треба якомога швидко і без шкоди безпеці. Переможцем стає той, хто швидше за інших добереться до фінішу, шлях до якої складається з смуги перешкод, споруд з різних предметів: вантажні шини, автомобілі, різні будівельні матеріали, і спеціально створені для цього водойми. Завданням суддів є стеження за тим, щоб велосипедисти не торкалися своїми ногами до траси.

Для тріалу байкам необхідно бути забезпеченими низькими рамами з короткими пір'ям, масивними колесами, сідло здебільшого відсутня. Велосипеди повинні бути максимально полегшеними, їх вага близько 9 кілограмів, це при 29 діаметрових колесах. Вилка повинна бути амортизаційної, в іншому випадку велосипедист ризикує пошкодити собі нирки та інші важливі органи. Крім цього, необхідно буде придбати собі повний захисний комплект.

Тріальний байк є ідеальним варіант для тих велосипедистів, кому набридла однотипна їзда і є бажання отримати впорскування адреналіну в кров і полоскотати свої нерви.

 

Схожі статті

Альфа Спорт (Alfa Sport) - інтернет магазин велосипедів, спортивних товарів і портативної електроніки

Copyright © 2024 All rights reserved